Щедрик

From WikiSpiv
Jump to: navigation, search
Народна
Обробка: Микола Леонтович
Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Прилетіла ластівочка,
 
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:
 
Вийди-вийди господарю
Подивися на кошару
 
Там овечки покотились
А ягнички народились
 
В тебе товар весь хороший
Будеш мати мірку грошей (2)
 
Хоч не гроші то полова
В тебе жінка чорноброва (2)
 
Щедрик-щедрик, щедрівочка
Прилетіла ластівочка

Виконання[ ]

Історія[ ]

Леонтович is often credited as the composer. This is probably incorrect - it's more likely that he arranged the folk song. Sources:

  • М. Леонтович - Хорові Твори (1961). The song is listed under "Українські народні пісні".
  • "Choral miniature Shchedryk is based on traditional Ukrainian four-note motif, which Leontovych knew since his childhood because it was sung in Podolia. Its words, recorded by researchers in the town of Krasnopil Zhytomyr district of Volyn region, Leontovych took from an anthology of Ukrainian folk songs collected by K. Polischchuk and M. Ostapovych"
  • "Щедрик. Її Леонтович узяв, мабуть, із ч. IV збірки Поліщука–Остаповича (с. 18, № 23), що вийшла 1913 р., хоч, за згадкою проф. Б. Л. Яворського, на замовлення й за детальними вказівками якого Леонтович. опрацьовував її, Леонтович почав працювати над нею приблизно 1910 р. Але остаточно опрацював, мабуть, пізніше. На рукописові, що його він восени 1916 р. надіслав до Києва О. А. Кошицю, була дата: 18 / VІІІ 1916 р. (На Різдво 1916 р. студентський хор під орудою Кошиця вперше показав киянам творчість Леонтовича, уперше з великим успіхом виконавши «Щедрик» у концерті колядок). Текст виправляємо за записом Поліщука. Темп в Остаповича: «Помалу», а в чорнетці Леонтовича: «Не хутко». Пісня з м. Краснополя Житомирського повіту на Волині. Є розкладка Леонтовича на шкільний хор. Розкладку на мішаний хор уперше надруковано в літографічній збірці «З народні пісні» (1918 р.). В одному рукописі(не рукою Леонтовича), що був серед його паперів, така відміна: «але гроші – то полова» 1. Динаміку та інше деталізуємо за чорнетками. За рукописом Леонтовича, що одержали від М. В. Підласової, деталізуємо акцентуацію та динаміку. В останньому такті Леонтович написав «Soli» і поставив повну паузу для альтів; отже, цей останній такт розкладки мають співати cамі-но 2 сопрани."